یک روز از زندگی مارک زاکربرگ، ثروتمندترین جوان دنیا – چطور میگذرد؟

یک روز از زندگی مارک زاکربرگ، ثروتمندترین جوان دنیا – چطور میگذرد؟

مارک زاکربرگ  مدیر بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا یعنی فیس بوک است.
او در بالای هرم موفقیت شغلی قرار دارد؛ سومین فرد ثروتمند جهان در زمینه تکنولوژی و یکی از جوان ترین بیلیونرهای دنیا است.

همسرش دکتر پرسیلا چان است و دو دختر دارد.
با اینکه موفقیت هایش بسیار زیاد است؛ اما از نظر ظاهری بسیار ساده است. پیش از آن نیزدرباره مارک زاکربرگ با شما صحبت کرده بودیم و در این نوشته می خواهیم به عمق زندگی‌اش وارد شویم.

چگونه این فرد به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرده است؟
شاید جواب این سوال پشت رفتارهای روزانه او نهفته باشد؛ در این نوشته شما با عادتهای روزانه مارک زاکربرگ آشنا خواهید شد که باعث موفقیت آنها شده است.

 

» عادات روزانه مارک زاکربرگ

قبل از هرچیزی به پیاده روی و دوی اول صبح میرود و بعد از پیاده روی در ساعت هشت صبح، مارک فیسبوک، تبلیغات و پیام های خصوصی‌اش را مشاهده می کند. او همچنین پیام های واتس‌آپ را نیز چک می کند و نتیجه را به همکارش Jerrry Seinfeld گزارش می دهد.

وقتی خیالش از درست کار کردن فیسبوک راحت شد، وقت ورزش شدیدتر فرا می رسد. او در هفته سه بار ورزش شدید می کند.

بعد از ورزش او سریع به سراغ صبحانه نمی رود، بلکه با مشاور خود درباره موضوعی که آن روز ذهنش را مشغول کرده است حرف می زند؛ زیرا دوست ندارد وقتش را با فکر کردن به موضوعات بی اهمیت تلف کند.

دلیل نوع لباس پوشیدنش هم همین است.
لباس کار مارک زاکربرگ، یک شلوار جین، یک تی شرت خاکستری و یک جفت کفش ورزشی است. در سال 2014 از او پرسیدند که چرا همیشه فقط یک مدل لباس می پوشد و بعد پاسخ مارک را شنیدند که گفت :

«من وقتم را برای مسائل مهم تر و استراتژیک تر ذخیره می کنم.
من عمرم را برای خدمت به جامعه ام کنار گذاشتم
و آن را با تصمیمات کوچک به هدر نمی دهم.»

او برای خانه خود یک دستیار هوشمند ساخته است که به او و همسرش در کارهای منزل کمک می کند. البته همسرش از وجود این دستیار چندان راضی نیست !

زاکربرگ 50 تا 60 ساعت را با کار روی فیس بوک می گذراند.
او پیوسته به پلتفرم شبکه های اجتماعی فکر می کند؛ مارک زاکربرگ می گوید:

«من دائما به یک شبکه اجتماعی جهانی فکر می کنم تا کل مردم دنیا را به هم متصل کنم. بسیاری از این زمانها در دفتر کارم نیستم و مشغول به کار واقعی نیستم؛
اما به پیشرفت و توسعه کارم می اندیشم.»

حتی زمانی که زاکربرگ کار نمی کند، روی توسعه مغزش کار می کند.
او با مطالعه و یادگیری سعی می کند مغز خود را جوان نگه دارد. او در تلاش است تا زبان ماندارین چینی را یاد بگیرد. هم چنین او بسیار مطالعه می کند.

رهبران بزرگ دنیا کتاب «پایان قدرت» را میخوانند

در سال 2017 او هر هفته یک کتاب مطالعه کرده است.
او معتقد است که نباید فقط کتابهای مرتبط با کسب و کار را مطالعه کرد؛ بلکه باید کتابهای مختلف را خواند. مثلا یکی از کتابهایی که او اخیرا خوانده است، کتاب The End of Power (پایان قدرت) نوشته Moises Naim (موسیس نعیم) است که خلاصه آنرا قبلا در مقاله «قدرتی که رهبران بزرگ دنیا به دنبال آن هستند، در این کتاب نهفته است» خواندید.

البته مارک زاکربرگ کتابهایی که می خواند را در صفحه فیسبوک‌اش منتشر می کند.
همچنین برای دوستانی که قبلا مقاله «رابطه‌ی سپاسگزاری و خلق ثروت» خوانده‌اند بهتر است بدانند که مارک دفترچه ای دارد به نام دفترچه شکرگذاری که هر روز در یکی از برگه های این دفتر بابت داشته‌هایش خدا را شکر می کند.

مارک هرچند وقت یکبار با خانواده‌اش به سفر می رود و با اشخاص بزرگ دیدار می کند. سفر کردن های مارک راهی برای پاسخ به کنجکاوی های او است.

به علاوه در کشورها و شهرهای مختلف، مارک به دنبال کشف استعدادهای نهفته در میان جوانان است تا توانایی هایشان را کشف کنند.

مارک زاکربرگ قبل از به رختخواب رفتن به مدیتیشن و نیایش می پردازد.

رفتارهای روزانه مارک زاکربرگ را خواندید، دیدید که مطالعه، تفکر، ورزش، شبکه سازی، به چالش کشیدن مغز و مدیتیشن جزو برنامه های روزانه زاکربرگ است. به علاوه که او در کنار مشغله هایش همواره زمانی را برای بودن در کنار خانواده و سفر کردن اختصاص می دهد.

یکی از سریع ترین راه ها برای رسیدن به موفقیت، تقلید کردن از عادت های آنها است؛ می خواهید چه رفتار مثبتی را در خود ایجاد کنید؟ از همین امروز شروع کنید حتی اگر شده با قدم‌های کوچک.

مهم نیست شما درحال حاضر کجا، در چه جایگاهی و چقدر اعتبار دارید؛
آنچه مهم است آینده‌ای است که میخواهید بسازید. گذشته مهم نیست؛ همین امروز با تمرین عادات روزانه مثبت میتوانید موفقیت‌های بزرگی در آینده برای خود بسازید.

آی نوتی مشاهده پست های زیر را به شما پیشنهاد می کند

زندگی نامه بزرگان

زندگینامه هنری فورد

زندگی نامه بزرگان

زندگینامه بیل گیتس

زندگی نامه بزرگان

بیوگرافی کوتاه از استیو جابز

زندگی نامه بزرگان

زندگینامه نیکولا تسلا

0 نظر تایید شده برای این پست

    نظر شما چیست ؟