اصول موفقیت در بازاریابی تلفنی

اصول موفقیت در بازاریابی تلفنی

 

در این مطلب قصد داریم روش های اصولی بازاریابی تلفنی را توضیح دهیم. با استفاده از این روش ها و رعایت باید ها و نباید ها می توانید درصد موفقیت تماس های تلفنی را افزایش دهید. همواره به یاد داشته باشید اگر خط قرمز های بازاریابی تلفنی را رعایت نکنید به موفقیت دلخواه دست پیدا نخواهید کرد.

✅پر انرژی صحبت کنید.

✅تمام وسایل مورد نیاز را روی میزتان قرار دهید.

یکی از اشتباهات مرگبار بازاریابی تلفنی منتظر گذاشتن مخاطب است. شما باید برای تمام شرایط آماده باشید و تحت هیچ شرایطی مشتری احتمالی را پشت تلفن منتظر نگذارید.

✅گوشی تلفن را زمین نگذارید .

✅محاورات پرکاربرد را برای خودتان بنویسید.

✅منشی را دست کم نگیرید.

✅بدانید به چه کسی قرار است بفروشید.

✅مزاحم مشتری نشوید .

✅وقت شناس باشید.

زمانی که با فردی برای فروش محصول تماس میگیرید مطمئن شوید در فرصت مناسبی تماس گرفته اید. این کار میتواند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم صورت پذیرد و شما باید در این کار حرفه ای شوید. زمانی که مشتری نمی تواند به مکالمه با شما ادامه دهد از او عذرخواهی کنید و به او بگویید بعدا با او تماس می گیرید.

✅پایان مکالمه را به یاد ماندنی کنید.

مسلما اگر قرار باشد روزانه با ده ها نفر تماس بگیرید ، گفتن خدانگهدار و عبارات این چنین در پایان تماس برای شما سخت خواهد بود و تاثیر چندانی هم در ذهن مخاطب نخواهد داشت. سعی کنید برای پایان مکالمه خود چندین جمله زیبا پیدا کنید و روی همان کاغذ محاورات رایج آنها را یادداشت کنید و در پایان هر مکالمه از یکی از آنها استفاده کنید. سعی کنید جملاتی انتخاب کنید که در عین حفظ عرف و ادب توجه مشتری را جلب کند.

در صورتی که وقت کافی در اختیار دارید قبل از پایان مکالمه می توانید ضمن حسن جویی از طرف مقابل از او بابت وقتی که در اختیار شما قرار داده است تشکر کنید این به شما کمک می کند تا دفعه ی بعد شانس بیشتری برای فروش داشته باشید.

 

 

آی نوتی مشاهده پست های زیر را به شما پیشنهاد می کند

بازاریابی و فروش

۶ روش موثر حفظ مشتری

بازاریابی و فروش

چگونه مشتریان را حفظ کنیم

بازاریابی و فروش

ایده-های انقلابی از کجا و چطور به ذهن افراد موفق و ثروتمند میرسد

بازاریابی و فروش

دستورالعمل گام‌به‌گام برای تبدیل رویا به واقعیت

3 نظر تایید شده برای این پست

  1. سلام جالبه

  2. سلام . خدمت تمامی عزیزان زحمت کش که هرگونه تلاششان کمک بسیار بزرگ و بنیادی در روند کاری ماست امیداست که روز بروز شاهد پیشرفت و ابتکارای دیگر از ان عزیزان باشیم .

  3. سلام . خدمت تمامی عزیزان زحمت کش که هرگونه تلاششان کمک بسیار بزرگ و بنیادی در روند کاری ماست امیداست که روز بروز شاهد پیشرفت و ابتکارای دیگر از ان عزیزان باشیم .

نظر شما چیست ؟